Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Mieszków to urokliwa wieś w Wielkopolsce. To tu urodził sie gen. Stanisław Taczak - pierwszy naczelny dowódca Powstania Wielkopolskiego, gen. Heliodor Cepa - dowódca Wojsk Łączności w 1939 r., a także Władysław Marcinkowski - rzeźbiarz. Mieszkańcy dumni są z bogatej historii Mieszkowa, ale także z ufnością patrzą w przyszłość, starając się o rozwój swej małej ojczyzny. Dzięki wsparciu ze środków unijnych Mieszków i okolica zmieniły się, a rezultaty unijnego wsparcia widać na każdym kroku. Efektem wykorzystania Funduszy Europejskich w Mieszkowie jest: przebudowa drogi powiatowej, budowa obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11 - co znacznie ograniczyło ruch w centrum Mieszkowa, remont dachu i elewacji kościoła, budowa parkingu w okolicy kościoła, termomodernizacja budynku szkoły i przedszkola.

Julita Szkudlarek

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.