Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Krótki spacer lub przejażdżka rowerem po okolicy wystarczy aby zauważyć jak zmienia się Śrem. Film przedstawia tylko kilka wybranych inwestycji, które udało się zrealizować dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.


Poza usprawnianiem ruchu drogowego czyli budową dróg i obwodnicy miasta, Fundusze Europejskie można zauważyć również w innych sektorach. Edukacja, kultura czy turystyka i rekreacja. Inwestycje z tych sektorów można zobaczyć w tym krótkim filmie.


W Śremie powstała m. in. długa promenada wzdłuż Warty, ścieżka dla pieszych wraz z wydzielonym pasem dla rowerzystów. Po drodze można zajrzeć do Muzeum Śremskiego, które niedawno przeszło modernizację i zostało rozbudowane o pawilon wystawowy oraz nowoczesną salę widowiskową. Po zwiedzaniu wystawy, można odpocząć w cieniu drzew i szumu strumyka w ogrodzie Muzeum.


Inną inwestycją są zintegrowane węzły przesiadkowe, parking Park&Ride wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dzieci i młodzież z pewnością doceniają modernizacje szkół i nowoczesne wyposażenie, dzięki którym nauka jest łatwiejsza i przyjemniejsza :) 

Szymon Nadolski

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.