Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Film pt. "KAPITAŁ LUDZKI" to mocno organiczna forma przedstawienia, gdzie tak naprawdę trafiają unijne fundusze. Pokazuje zwykłe miejsca, prozaiczne sceny z życia w dynamicznie rozwijającym się mieście Kielce, które przez wszystkie lata otrzymywało ogromne wsparcie z Unii Europejskiej. Dziś śmiało możemy powiedzieć jak bardzo zbliżyliśmy się do zachodniej Europy. Najłatwiej jest to pokazać na tle codziennych aktywności zwykłych ludzi - naszych sąsiadów, znajomych czy rodziny. To oni są tutaj bohaterami! Niespiesznie przemierzają wyremontowane chodniki, jeżdżą nowoczesnymi samochodami i korzystają z instytucji kultury i rozrywki. Taka szara rzeczywistość, która jednak coraz częściej mieni się kolorowymi barwami z muzyką w tle. Unijne fundusze bardzo często nie trafiają do nas bezpośrednio i ciężko jest zauważyć jak istotny jest ich wpływ na nasze życie. Wtedy warto zatrzymać się na chwilę i popatrzeć, wrócić pamięcią do przeszłości i zrozumieć jak długą drogę już pokonaliśmy...  i jak dużo dobrego jeszcze przed nami.  

Izabella Krężołek

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.