Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Fundusze Europejskie. Dla jednych to tylko liczby mające odzwierciedlenie na papierze bądź rachunku bankowym. Dla innych...to nowa, piękniejsza rzeczywistość oraz przyszłość naszych pokoleń, którą wspólnie mamy szansę tworzyć. Jesteśmy w Giżycku. Miasteczku na Szlaku WJM. Tworzymy społeczność liczącą niespełna 30 tyś. mieszkańców. Dzięki Funduszom Unijnym to miasto nabrało większego znaczenia i coraz liczniej gromadzi rzeszę odwiedzających. Zyskało nową duszę. Ekomarina, niegdyś łąka wypalona promieniami Słońca, bezużyteczna, zapomniana... dziś jest to miejsce tętniące życiem, w którym spotyka się lokalna społeczność. A dla żeglarzy stanowi oazę spokoju, przy której cumują swoje jachy i żaglówki. Kładka, na której obecnie się znajdujemy jest miejscem najliczniej uczęszczanym, miejscem, które łączy nabrzeże i molo z centrum miasta. Wieczorami jest tu naprawdę pięknie-sami zobaczcie... Nie zabrakło również miejsca dla osób ceniących aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu. Liczne ścieżki rowerowe, są częścią szlaku rowerowego Green Velo, to tutaj bije się kolejne rekordy na liczniku każdego rowerzysty. Siłownie pod chmurką są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich aktywnych ruchowo, cieszącym się popularnością również wśród seniorów. To doskonała alternatywa dla często przepełnionych centrów fitness, szczególnie w dobie trwającej pandemii. ORLIKI, tutaj swoje umiejętności szkolą najmłodsi, być może kolejne przyszłe gwiazdy piłki nożnej. Kładka nad Kanałem Łuczańskim, najnowsza inwestycja miasta...jest miejscem najchętniej uczęszczanym przez spacerowiczów. Gdy nasz słynny Most Obrotowy jest zamknięty dla ruchu pieszego i drogowego, to najbliższe miejsce, gdzie bezpiecznie można przejść na drugą stronę. Sama chętnie z niej korzystam, gdy wybieram się pobiegać. Odrestaurowany Hotel St. Bruno, to jedna z najpiękniejszych inwestycji miasta. Całość stanowi kompleks sal, podziemnych korytarzy i wielu komnat zagospodarowanych na basen, kręgielnię i strefę odnowy biologicznej. To jednak niewielki ułamek tego, co zostało sfinansowane ze środków UE. Wszyscy dążymy do tego, aby żyło nam się lepiej. A Fundusze Europejskie są BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ. Wystarczy się rozejrzeć, uwolnić swoją wyobraźnię i zacząć kreować nowy, lepszy Świat.

Dorota Grochocka

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.