Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Film przedstawia realizację kluczowych projektów dla infrastruktury Tymbarku współfinansowanych przez fundusze pochodzące z Małopolskiego Programu Regionalnego. Są to: - Biblioteka wraz z Izbą Pamięci Narodowej i Centrum Konferencyjnym Współpracy z Zagranicą. Odwiedzający Bibliotekę mogą skorzystać z czytelni i nowoczesnej Sali Konferencyjnej, w Izbie Pamięci zgromadzone są pamiątki z czasów II wojny światowej przekazane przez Koło Kombatantów w Tymbarku, zaś w Centrum Konferencyjnym (sali mieszczącej ok. 120 osób) organizowane są duże wydarzenia o charakterze lokalnym i ponadlokalnym. - Pełnowymiarowa Hala Sportowa, w której organizowane są duże imprezy sportowe i kulturalne. Młodzież ze szkół gminy Tymbark odbywa tam zajęcia wychowania fizycznego. W hali swe sportowe pasje realizują również dorośli mieszkańcy wsi jak i członkowie klubu piłkarskiego „Harnaś”. - Modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Szkoła zyskała po remoncie nie tylko nowoczesne wyposażenie,  wygląd i funkcjonalność, ale i ergonomię. Poprzez termomodernizację i system fotowoltaiczny budynek zminimalizował pobór energii. Wokół szkoły zmodernizowano boiska sportowe, zbudowano plac zabaw i siłownię zewnętrzną. - Park im. Zofii Turskiej w centrum Tymbarku powstał poprzez kompleksowe zagospodarowanie nieużytkowanych terenów zielonych. Piękne miejsce do wypoczynku i relaksu w pobliżu biblioteki, hali, przedszkola i bloków mieszkalnych.

Aleksandra Trojanowska

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.