Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Fundusze z Unii Europejskiej dają Polsce możliwość bezprecedensowego rozwoju. Trudno dziś nie zauważyć inwestycji finansowanych z funduszy unijnych. Nawet w takich zapomnianych miejscach jak to gdzieś na południowo-wschodnich krańcach Rzeczypospolitej, z dala od zatłoczonych centrów turystycznych, a jednocześnie pośród pięknych, urozmaiconych krajobrazów, z wieloma pomnikami minionych epok. Gdzieś na uboczu pośród lasów leży niewielkie miasto Leżajsk. A w nim bazylika i klasztor oo. Bernardynów, które są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z przełomu renesansu i baroku. Zespół bazyliki i klasztoru w Leżajsku jest unikatowym zabytkiem, chętnie odwiedzanym przez rzesze pielgrzymów i turystów.  Dzięki funduszom unijnym wyremontowano m.in. elewację i wschodnie skrzydło klasztoru. Przebudowano również Plac Mariacki, odtworzone zostały historyczne ogrody i parking. Powstał Franciszkański Ośrodek Kultury. Wsparcie unijne dało impuls temu miejscu - organizowane są wydarzenia, spotkania, można spacerować w ciszy  i spokoju, przysiąść na ławeczce. Czego chcieć więcej?


 

Zdzisław Janeczko

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.