Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Dzień Dobry, w filmie zgłoszonym do konkursu chciałbym przedstawić wam Błonia nadsańskie, które powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Do dyspozycji jest w pełni wyposażone boisko do gry w piłkę nożną o naturalnej nawierzchni trawiastej. Znajduje się tam również wysypane piaskiem boisko wielofunkcyjne do gry w plażową piłkę nożną, ręczną i siatkówkę plażową. Dodatkowo na stalowowolskich błoniach można skorzystać z siłowni z pełnym wyposażeniem w urządzenia do ćwiczeń siłowych i aerobowych oraz ścieżki zdrowia zaopatrzonej w elementy dla biegaczy i trenujących nordic walking z wyznaczonymi trasami biegowymi o długości 1km, 2km oraz 3km. Można też pospacerować ścieżką edukacyjną z elementami takimi jak: rama widokowa, hotel dla owadów oraz budki lęgowe lub pojeździć na rowerze asfaltowymi alejkami. W południowo-zachodniej części terenu, nad brzegiem Sanu znajduje się piaszczysta plaża. W jej pobliżu znajduje się drewniany taras wypoczynkowy a obok niego leżanka z siedziskiem. Ciekawym rozwiązaniem, które wpisuje się w krajobraz nadsańskiego bulwaru, są altany z wykorzystaniem konstrukcji typowego kontenera morskiego. Znajdują się tam też dwa place zabaw, jeden dla dzieci młodszych ze strefami dla maluchów o nawierzchni z piasku, drugi dla starszych dzieci również z nawierzchnią z piasku.  

Bartosz Szlęzak

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.