Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Kotlina Kłodzka słynie ze swojej malowniczności. Co roku przybywa tu wielu turystów, chcących zaczerpnąć relaksu w pięknej, spokojnej okolicy.  Dzięki Funduszom Europejskim położona nieopodal Kłodzka Nowa Ruda stała się miejscem wręcz idealnym do spędzenia wolnego czasu, jak i również przyjaznym dla jej mieszkańców.  Pomoc Unii Europejskiej dała okolicy ogromne możliwości rozwoju, od renowacji starych zabudowań, przez inwestycje w infrastrukturę drogową aż po pojawienie się wielu miejsc do wypoczynku i aktywnego spędzenia czasu dla mieszkańców i turystów, dzięki czemu miejsce to jest zarówno bardzo przyjazne, jak i bezpieczne. Odnowienie rynku w Nowej Rudzie, powstanie wielu dróg rowerowych, siłowni plenerowych i placów zabaw, przystosowanie zabytków do pełnienia funkcji atrakcji turystycznej to tylko niektóre przykłady okolicznych inwestycji.  Swoim materiałem pragnę zwrócić uwagę, że Fundusze Europejskie wspierają nie tylko czołowe miasta w Polsce przez wielkie inwestycje, ale również sprawiają, że niewielkie miejscowości stają się wysoko rozwinięte a jakość życia w nich znacznie wzrasta. 

Dawid Winkler

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.