Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach NOSPR to miejsce przeznaczone nie tylko dla samej muzyki, ale również dla rekreacji i odpoczynku. Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej (w kwocie 145 560 876,78 zł) powstała ikona górnośląskiej architektury, a także otoczenie, które zaprasza każdego w świat muzyki. Warto zaznaczyć, że sam budynek jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie! Do niedawna (bo jeszcze 10 lat temu) teren obecnej siedziby NOSPR-u był niezagospodarowany. Pomysł stworzenia Strefy Kultury był strzałem w dziesiątkę! Powstanie siedziby NOSPR-u, jak również nowego budynku Muzeum Śląskiego czy Centrum Kongresowego stanowi punkt zwrotny dla Katowic i Śląska. To właśnie Katowice od 2015 roku noszą tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. Jak widzisz, NOSPR to niesamowite miejsce! To co? Kiedy się wybierasz? :)  


Beneficjent: Miasto Katowice Wartość projektu: 305 364 372,55 zł Dofinansowanie z UE: 145 560 876,78 zł Program: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko Działanie: XI.2. Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Perspektywa: 2007 - 2013

Tomasz Maśka

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.