Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

W filmie pokazano Park Miejski i Skatepark w Bielawie. Park Miejski po realizacji projektu "Ekologiczne Ogrody Dydaktyczne dla Natury 2000 w Parku Miejskim" został jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Bielawy. Powstały tu nowe alejki, ławki, oświetlenie, tablice edukacyjne, miejsca do zabawy oraz budynek Centrum Informacyjno-Edukacyjnego. Ponadto, można popływać kajakami i rowerami wodnymi na stawie, a także skorzystać z traktów linowych. Na realizację projektu miasto pozyskało z Unii Europejskiej prawie 2.4 mln zł, a cała inwestycja kosztowała prawie 3 mln zł. Znajdujący się w pobliżu parku Skatepark został rozbudowany w 2011. Pojawiły się wtedy nowe przeszkody, nowa nawierzchnia oraz oświetlenie. Z obiektu korzystają zarówno początkujący jak i wyczynowcy. Co roku odbywa się tu impreza pod nazwą "Lines of Bielawa". Na rozbudowę skateparku miasto pozyskało z Unii Europejskiej 560 tys zł, a cała inwestycja kosztowała 800 tys zł.

Wojciech Karwacki

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.