Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Gliwice są samorządowym liderem Unijnych Funduszy - najsprawniej ze wszystkich miast na prawach powiatu inwestują pieniądze pozyskiwane z Funduszy Europejskich. Pierwszym przykładem jest zagospodarowanie terenu wokół gliwickiej Radiostacji. Całkowity koszt prac wyniósł 7,57 mln zł, w tym Unia Europejska pokryła 6,43 mln zł.  Kolejnym projektem dofinansowanym z unijnych środków to modernizacja Parku Chrobrego. Dzięki tej inwestycji powstało kolejne atrakcyjne miejsce relaksu i aktywnego wypoczynku w mieście.  Efektowną przemianę pokopalnianego terenu w ,,Nowe Gliwice” również zawdzięczamy środkom unijnym. Przyczyniły się one do powstania centrum nowoczesnego przemysłu, które skupia firmy z branż nowych technologii oraz pełni funkcję kulturową dla mieszkańców.  Drogowa Trasa Średnicowa to jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w województwie Śląskim. Budowa śródmiejskiego odcinka DTŚ została dofinansowana przez UE na kwotę 443 mln zł. Całkowity koszt budowy wyniósł 945 mln zł.  Dzięki wsparciu z Brukseli udało się również przebudować dworzec kolejowy w Gliwicach. Inwestycja ta poprawiła komfort i bezpieczeństwo podróżnych korzystających z obiektu. Na dworcu i peronach zainstalowano nowoczesny system informacji pasażerskiej, pojawił się monitoring, a cały obiekt został przystosowany do osób niepełnosprawnych.

Natalia Bednorz

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.