Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Film jest reminiscencją czasów wczesnośredniowiecznych i kanwie opowieść o wikingach przybywających do Chełma wzdłuż rzeki Uherka omawia jedna z najdłuższych ścieżek rowerowych wybudowanych wzdłuż rzecznych cieków wodnych. Opowiada o inwestycji pod nazwą Ścieżka rowerowa wzdłuż doliny rzeki Uherka w Mieście Chełm, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO woj. Lubelskiego, na lata 2007 -2013 Priorytet VII działanie 7.1 Infrastruktura kultury i turystyki. Jest to jedna z najdłuższych ścieżek rowerowych w Polsce wybudowana wzdłuż rzeki. Trasa łączy się z kilku kilometrami różnych ścieżek rowerowych w mieście w tym z Green Velo. Jest nie tylko miejscem rekreacji sportowej ale też miejscem spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu młodych i dojrzałych mieszkańców Chełma. Nie tylko pozwala na komunikację  w różne rejony miasta ale i na komunikację społeczną. Jest promenada niczym park botaniczny ukazujący piękno polskiej przyrody. W połączeniu z możliwości oglądania wykopalisk archeologicznych znakomicie poszerza wiedzę mieszkańców ale też i gości przyjezdnych o starodawnej historii miasta Chełm.  

Marian Hordejuk

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.