Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Z wielu przedsięwzięć, które powstały dzięki wsparciu Unijnych Funduszy wybrałam jedno. W niedalekiej odległości od Torunia, w urokliwym miasteczku Ciechocinku, na powierzchni około 700 m.kw., powstał WODNY PLAC ZABAW. Funkconuje na nim kilkanaście atrakcji wodnych z okazałym zamkiem, wyposażonym w 4 zjeżdżalnie oraz liczne fontanny. W instalacji krąży ponad 70 m. sześć. podgrzewanej wody. W drugiej części WODNEGO PLACU ZABAW, przeznaczonej dla dzieci powyżej 12 lat oraz osób dorosłych, znajdują się: 4-torowa zjeżdżalnia typu Multislide, zjeżdżalnia typu Rafting, której rura ma długość 35,5m., zjeżdżalnia typu Anaconda o długości aż 118m. Nie zapomniano też o najmłodszych dzieciach. Jest tu dla nich przygotowana niecka z wodą o powierzchni około 450m.kw., z zagłębieniem o wartości 25cm.i elementem fontanny w postaci grzyba. Jest to trzeci największy obiekt tego typu w Polsce. Na uczestników czekają także leżaki, przebieralnie i zaplecze gastronomiczne. Cały teren jest ogrodzony i oświetlony. Dodam jeszcze tylko, co jest dość istotne, że wstęp do tych atrakcji jest całkowicie bezpłatny. Jest to wspaniałe miejsce do rodzinnego spędzenia czasu w ciepłe dni. Zwłaszcza dla osób mniej zamożnych, których nie stać na dalekie wakacyjne wyjazdy. Przy okazji jest inhalacja od pobliskich tężni, co niewątpliwie jest zaletą usytuowania tego obiektu. Rodzice mogą bawić się razem ze swoimi dziećmi i w pewnym stopniu poczuć się także dziećmi lub odpocząć na leżaku, obserwując bawiące się dzieci. Przedstawiłam obiekt i jego zalety. Ale żaden, nawet najlepszy film nie jest w stanie pokazać tego, co możemy zobaczyć i z czego możemy skorzystać, będąc tu osobiście. W sąsiedztwie WODNEGO PLACU ZABAW znajdują się także: Park linowy, Ścianki wspinaczkowe oraz Korty tenisowe. W przyszłości planowana jest jeszce budowa dwóch basenów letnich dla dzieci oraz dorosłych. A to wszystko powstało dzięki wsparciu Unijnych Funduszy. BO WCZEŚNIEJ BYŁO TU ŚCIERNISKO, A TERAZ JEST PRAWIE San Francisco. I TERAZ: "Czy wiesz, czy widzisz że, znowu pięknie jest. Tak pięknie jest..." Osobiście bardzo dziękuję za umożliwienie wzięcia udziału w konkursie między innymi takim osobom jak ja, które nie posiadając odpowiedniego sprzętu, ani wiedzy na temat robienia filmu, mogły również pokazać i opowiedzieć chociaż namiastkę tego jak Polska się zmieniła i nadal zmienia dzięki temu, że jesteśmy w Unii i Funduszom, jakie stamtąd otrzymujemy.

Anna Lubnau

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.