Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Czy wiecie, które miasto w naszym kraju jest najbardziej wysunięte na wschód?…Tak, to Hrubieszów, który prawa miejskie uzyskał w 1400 r. dzięki nadaniom króla Władysława Jagiełły.


Miasto trzech kultur ma bogatą przeszłość. Nic więc dziwnego, że jest obecnie jednym z ciekawszych pod względem turystycznym miejsc na mapie.


Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej miasto, jak i nasza gmina mogą poszczycić się m.in. Wioską Gotów, Bajkową Krainą Gotanii, wieżą widokową w Gródku, z której rozciąga się niezwykle malownicza dolina Bugu i Huczwy. W mieście, co kilkadziesiąt metrów możemy ujrzeć tablice, które świadczą o tym, jak wielkie wsparcie otrzymaliśmy z Unii. Dzięki dofinansowaniu w Hrubieszowie  odrestaurowano m.in. 13-kopułową cerkiew, dworek Du Chateau, syndykat, zabytkowe domy. Realizując projekty unijne, nie  zapomniano o dzieciach i młodzieży. To dla nich są nowoczesne hale sportowe, park linowy, ściana wspinaczkowa, zewnętrzne siłownie, bieżnie. Unia Europejska  w świadomości mieszkańców to również odnawialne źródła energii, rewitalizacja śródmieścia, nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe itd.


Aby przekonać się, że dzięki UE nasz region się zmienił i jest piękny, wystarczy do nas przyjechać. Zapraszamy!

Konrad Pogwizd

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.