Dni Otwarte Funduszy Europejskich - Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider

Film przedstawia efekty wykorzystania dofinansowań Unii Europejskiej w moim mieście. Dzięki nim zadbano o komfort mieszkańców i ulepszenie ich codzienności w szerokim zakresie - poprzez zrewitalizowanie parków, budowę placów zabaw dla dzieci, wytyczenie i poprowadzenie bezpiecznych ścieżek rowerowych oraz oświetlenie ledowe miasta.


Fundusze zostały również wykorzystane do odtworzenia siedlisk przyrodniczych, jak również modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej wraz z zakupem taboru tramajowego oraz budowy punktów przesiadskowych w mieście.


Jednym z największych i będących w toku projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich jest projekt "Fabryka Pełna Życia" - rewitalizacja dawnego terenu fabryki niegdyś zajmującej się produkcją maszyn i zamiana tego terenu przy zachowaniu jego historycznego charaktreru na miejsce które będzie nowym centrum miasta i miejscem, gdzie przy wielu wydarzeniach spotykać i integrować się będą mogli mieszkańcy miasta.


Dzięki Funduszom z Unii Europejskiej miasto dąży do zwiększenia atrakcyjności transportu publicznego oraz rowerowego dzięki czemu zmniejszana jest emisja CO2. Poszerzane są możliwości efektywnego i aktywnego spędzania czasu na zewnątrz - przy wykorzystywaniu funduszy brane jest pod uwagę dobro zarówno najmłodszych mieszkańców miasta, ich rodziców, młodych ludzi, jak i seniorów. Fundusze te pomagają nam dbać zarówno o zdrowie mieszkańców jak i o czystość i energooszczędność naszego miasta.


Muzyka do filmu:"Creative Minds" Music: www.bensound.com      

Katarzyna Łakota

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.