Dzień Otwarty w Stargardzkim Centrum Nauki Filary

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     
Slide One
Slide One

Dzień Otwarty w Stargardzkim Centrum Nauki Filary

  • Edukacja i rozwój
Ulica
Chrobrego
Numer domu/lokalu
21,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
73-110,
Miejscowość
Stargard
Zaproszenie
10:00 - 18:00

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH DO CENTRUM NAUKI FILARY W STARGARDZIE!

Cała niedziela 9 października w godzinach 10.00-18.00 to czas na wspólne spotkanie w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY i zwiedzanie wystaw: stałej i czasowej.

Pokażemy jak uczyć przez zabawię, dzięki kolekcji interaktywnych eksponatów, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby placówki. Głównym odbiorcą są dzieci i młodzież z klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także osoby dorosłe (wystawa nie jest dedykowana przedszkolakom).

Poprzez doświadczenia poznacie zagadnienia nauk ścisłych czy przyrodniczych, jednak różnorodność eksponatów pozwoli również na przeprowadzenie zajęć z przedmiotów humanistycznych.

Stargardzkie Centrum Nauki wyróżnia się na tle innych placówek edukacyjnych dzięi fabularyzacji wystawy. Wszystkie eksponaty odnoszą się bowiem do wieków średnich. Zabieg ten nie tylko podkreśla historyczne znaczenie Stargardu, ale też pozwala przeżywać naukę jako przygodę, swoistą “podróż w czasie”.

Zapoznając się z tablicami informacyjnymi lub rozmawiając z edukatorem, zwiedzający może więc nie tylko zrozumieć zjawiska fizyczne czy problemy matematyczne, ale też dowiedzieć się czegoś ciekawego o życiu swoich przodków.

W ramach wystawy stałej do dyspozycji uczestników mamy 55 interaktywnych eksponatów.

Wystawa czasowa zawiera natomiast 6 eksponatów i poświęcona jest zdrowiu.

Ponadto na każdym z czterech pięter będzie okazja do rozmowy z naszym Zespołem o przygotowanej na rok 2022/2023 najnowszej ofercie, a także zapisów na zaplanowane zajęcia zarówno dla indywidualnych Gości jak i grup zorganizowanych.

Tego dnia, z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, wstęp jest wolny, a bezpłatne wejściówki czekają na stronie bilety.scn-filary.pl oraz w naszym sklepiku.

Przyjdźcie i zobaczcie, jak dzięki Funduszom Europejskim nauka stała się przygodą! 

Czekamy na Was w niedzielę, 9 października.

Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
https://scn-filary.pl

FE barwy RP MR EFSI poziom pl 01

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.