Poznaj z bliska Centrum Eureka

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
  • Znak barw RP
  •     
Slide One
Slide One

Poznaj z bliska Centrum Eureka

  • Edukacja i rozwój
  • Warsztaty i szkolenia
Ulica
Piłsudskiego
Numer domu/lokalu
21/307,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
78-500,
Miejscowość
Drawsko Pomorskie
Logo Dni Otwartych
11:00 - 13:00

KONSULTACJA LOGOPEDYCZNA DLA RODZICÓW

Konsultacja polega na krótkiej rozmowie z rodzicem/opiekunem na temat dziecka. Rodzic będzie miał możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania związane z rozwojem mowy dziecka oraz wskazanie czy dziecko wymaga terapii logopedycznej. Szczególnie zapraszamy Rodziców, którzy mają wątpliwości dotyczące rozwoju mowy swoich dzieci.

11:00 - 12:00

EKSPERYMENTUJ Z CENTRUM EUREKA

Podczas zajęć doświadczalnych dzieci przeprowadzą proste doświadczenia fizyczne i chemiczne. Nasze warsztaty rozwijają dziecko na wielu płaszczyznach, wykonywane doświadczenia pozwalają dzieciom zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie. Prowadzone przez nas zajęcia naukowe realizujemy w formie warsztatów, bo uważamy, że to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i dziecięcej ciekawości. Dlatego naszym głównym celem jest pozwolenie dzieciom na aktywne zaangażowanie się w wykonywane doświadczenia. Podczas naszych warsztatów uczestnicy będą indywidualnie wykonywać eksperymenty, mieszać, dodawać, sprawdzać i obserwować jak niesamowity i zaskakujący jest świat nauki.

12:00 - 13:00

BĄDŹ KREATYWNY, czyli „zrób to sam” Nasze kreatywne warsztaty pobudzają wyobraźnię, wpływają pozytywnie na usprawnienie zdolności manualnych, koncentracji, a nawet ćwiczą cierpliwość, ponieważ niektóre z warsztatów wymagają precyzji i wytrwałości w dążeniu do celu. Podczas warsztatów dzieci wykonują samodzielnie kreatywne prace techniczno-plastyczne, które po zakończeniu warsztatów zabierają ze sobą.

13:00 - 14:00

WARSZTATY MAŁEGO PROGRAMISTY

Warsztaty kodowania i programowania to zajęcia rozwijające umiejętności logicznego myślenia. Dzieci zostaną wprowadzone w świat kodowania i programowania offline (karty pracy, puzzle) oraz online (programowanie robota Ozobot i Photon). Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Stopniowo oswajamy dzieci z nowymi pojęciami, które stają się dla dzieci bardziej zrozumiałe i pozytywnie kojarzone, bo programowanie może być świetną zabawą. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

14:00 - 15:00

WARSZTATY Z DRUKIEM 3D

Warsztaty mają na celu przedstawienie w sposób kompleksowy całego procesu powstania przedmiotu od naszego pomysłu po finalny wydruk w technologii 3D. Warsztaty z drukowania 3D to świetna okazja do poznania z bliska nowoczesnej technologii jaką jest projektowanie i drukowanie 3D. Zajęcia gwarantują praktyczną naukę, poczucie dumy z samodzielnie wydrukowanego przedmiotu za pomocą długopisu 3D. Zajęcia z projektowania 3D i drukowania 3D stają się coraz bardziej popularne, a ich efekty zaowocują w przyszłości. Nasza wyobraźnia w połączeniu z umiejętnością projektowania i drukowania 3D daje nam nieograniczone możliwości. Już dziś druk 3D stosowany jest m.in. w medycynie, motoryzacji, lotnictwie, archeologii, budownictwie, a to dopiero początek…

Centrum Edukacji i Rozwoju Eureka Patryk Panasiuk
785497699

FE barwy RP MR EFSI poziom pl 01

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.